Jordy Griess, Pillen Precision, freesafdeling, productiemedewerker

Mijn naam is Jordy Griess, ik ben 20 jaar en woon in Vragender met mijn ouders en zusje.

Ik studeer Werktuigbouwkunde aan het Saxion in Enschede en zit in het tweede jaar. Daarvoor heb ik Havo gedaan en ben direct door gegaan naar Saxion. Ik wil graag een technische opleiding volgen en  Werktuigbouwkunde is een brede opleiding waardoor ik later nog een keuze kan maken welke kant ik exact op wil. Daar vind ik de technische onderdelen van machinebouw en het maken van dingen het meest interessant.

Puur Jordy

In mijn vrije tijd voetbal ik bij KSV Vragender. Daarnaast vind ik motor crossen leuk, bijvoorbeeld lekker crossen op het maisland. Met de kameraden naar de keet gaan is ook een grote hobby van mij.

Via een bekende van mij ben ik met Pillen in contact gekomen en omdat de werkzaamheden goed aansluiten bij mijn interesses past dit heel goed. Ik werk nu een jaar bij Pillen op de maandagavonden, op zaterdagen en tijdens de schoolvakanties. De taken die ik verricht zijn o.a. het bijvullen en leeghalen van freesmachines en op zaterdag het schoonmaken van machines zodat ze de nacht weer door kunnen produceren (het zijn 24/7 machines die dag en nacht door kunnen draaien en op deze manier kunnen ze extra productie draaien).

Tijdens het werk word ik door ervaren collega’s begeleid.

Zij leggen me stap voor stap uit hoe het werkt en daardoor leer ik steeds meer- allemaal vanuit de praktijk! Dit vind ik erg prettig omdat ik op school veel met theorie bezig ben en bij Pillen kan ik vooral veel met mijn handen doen. Als ik naar de toekomst kijk zou ik ook graag een baan willen waarbij ik naast kantoortaken ook werkzaamheden in de werkplaats kan uitvoeren. Ik heb nog geen duidelijk beeld wat dat zal zijn en ik verwacht dat dit de komende jaren duidelijk wordt.

Wat mij opvalt tijdens het werken bij Pillen is dat als er een probleem of vraag is betreffende een machine of product, dan is er altijd iemand die je wil komen helpen. Je hoeft het alleen maar te vragen. Daardoor loopt de productie soepeler en je leert er ook van, meestal kun je het zelf de volgende keer oplossen.

Als je aangeeft dat je iets wilt leren mag je ook bij de verschillende machines (draai- en frees machine) meekijken én meehelpen.

Daarnaast kan ik altijd als ik extra vrij heb binnen komen lopen om te werken, er is altijd wat te doen en daar is ook ruimte voor.

Als jij techniek leuk vindt en op zoek bent naar een (bij)baan / stage  kun je altijd langs komen om te kijken of het iets voor jou is!
Hier zijn de openstaande vacatures en stages/afstudeeropdrachten te vinden!