Assemblage van A tot Z onder één dak!
Assemblage wordt vaak gezien als de laatste stap in de productiefase, maar het samenvoegen van losse onderdelen tot een compleet product begint niet pas aan het eind. Om te komen tot een goed product en een efficiënt productieproces nemen we ook de assemblagefase vanaf het begin mee in het hele traject. We laten je graag zien welke voordelen dat oplevert.
Het uit handen geven van het hele maakproces, van engineering tot eindproduct en zelfs verzending naar de eindklant, klinkt misschien als een grote stap, maar het levert je veel op. Het uitbesteden van assemblage naar de productiepartij is een keuze die daarom steeds vaker wordt gemaakt. Daarbij wordt de externe partner een verlengstuk van de eigen werkplaats.
Door het gehele proces uit te besteden naar één producent, ontstaan er verschillende voordelen. Denk aan minder transportbewegingen, snel schakelen omdat je te maken hebt met één aanspreekpunt voor het hele proces en verbetering van kwaliteit omdat er vanaf het begin af aan meegedacht wordt oftewel design to assemble.
Inkoopvoordeel
Omdat de hele productieketen, van A tot Z, bij één bedrijf wordt ondergebracht wordt ook de gehele inkoop gedaan door één partij. Met dank aan de brede bedrijfsvoering van Pillen Group zijn er met veel leveranciers goede afspraken gemaakt om snel te kunnen schakelen in het inkoopproces. Dit levert niet alleen tijdswinst, maar ook financiële voordelen op.
Minimale vertraging
Naast de kosten en tijdfactor is het ook kwalitatief gezien interessant om de assemblage uit te besteden bij één (en dezelfde) partij. Als er gedurende het ontwerp- of productieproces wijzigingen worden doorgevoerd heeft dat invloed op de assemblage. Als alles onder wordt gebracht bij dezelfde partij worden aanpassingen meteen meegenomen, zodat het productieproces minimale vertraging oploopt.

Eindcontrole
Bij Pillen Group hebben we met de integratie onze assemblage-afdelingen verder geprofessionaliseerd. Voor diverse klanten, voeren we al assemblage uit. Voor één opdrachtgever betekent het dat wij niet alle onderdelen maken, maar deze wel aangeleverd krijgen van andere leveranciers om er uiteindelijk één product van te maken. Voor een andere partner, gaan de kant-en-klare producten dan vanaf onze locatie in Lichtenvoorde direct de hele wereld over. Dat betekent ook dat de eindcontrole en het verpakken bij ons plaatsvinden.
Kwaliteit
Die insteek vraagt wel om vertrouwen van alle partijen. Wij kijken graag samen met de klant naar de beste manier van samenwerken. Dat kan betekenen dat onze collega’s werken met een checklist en montagespecificaties die door de klant zijn aangeleverd. Maar ook kunnen wij helpen een goede kwaliteitscontrole op te zetten. Dat betekent niet dat daarna de deuren gesloten blijven, als klant ben je altijd welkom om mee te kijken en te denken. De deur staat altijd open!
Eigen afdeling
Ook is het mogelijk dat we nog een stap verder gaan. Voor een opdrachtgever hebben wij zelfs een compleet eigen assemblageafdeling ingericht. Door interne verhuizingen was er ruimte op één van onze locaties vrijgekomen waardoor de opdrachtgever besloten heeft om de complete assemblage te integreren bij ons. Hier werken wij dus zeer nauw samen met de technische experts van deze klant om samen tot een compleet samengesteld product te komen. Een mooi voorbeeld van hoe ketenintegratie geoptimaliseerd kan worden
Schaalbaarheid
Daarnaast is het uitvoeren van de assemblage ook praktisch in geval van opschalen. Iedereen kent het wel; er is een hoge vraag uit de markt en er moet ineens een serie extra geproduceerd worden. Omdat alle productiestappen van a tot z in ‘huis’ zijn kan er snel geschakeld worden.



